Kurumsal Tarihçe

Tarihçe

1987

Makine ve sistem tasarımı, üretimi ve kurulumu yapmak üzere deneyimli ve girişimci mühendisler tarafından kurulmuştur. Konu olarak doğal taş sektörü ile başlanmasına rağmen, sanayiden gelen talepler doğrultusunda çalışma konuları artmış ve izolasyon, beyaz eşya, özellikle yeni kurulan otomobil ve otomotiv yan sanayi ve diğer birçok kurumsal firmalara ( Hyundai, Toyotasa, Honda, Delphi Packard, 3M, Arçelik, İzocam, Standart Profil gibi.. ) pek çok makine, sistem ve hatlar yapmıştır.

1990

Avusturya ‘ya yapılan Otomatik EPS Blok Kesme Hattı ile ilk ihracatını yapmıştır.

1998

Airbus – Fransa ile ilk çalışmalar başlatılmış, karşılıklı memnuniyet verici sonuçlar nedeni ile kapsam genişletilerek 2010 yılına kadar devam etmiştir.

1999

Şişe Cam Grubu şirketlerinden Cam Elyaf – Çayırova tesislerinde, ürünlerine ait kürleme fırınlarında otomatik yükleme – boşaltma sistemleri yapılmıştır. Bu sistemler, ürün kalitesini ve kapasitesini arttırma yanında, enerji ve genel gider yükünü önemli miktarda azaltmıştır.

2000

Ford Otosan – Gölcük tesisi kurulumu esnasında çeşitli hatlar ve ekipmanlar yapılmıştır.

2004

Üretim hacminin artması ile 10.000 m2 arsa içinde 3.500 m2 kapalı alana taşınmıştır.

2010

İhracatın %90 seviyesine gelmesi ile, üretimin bir kısmı Tuzla Endüstri ve Ticaret Serbest Bölge ‘sine taşınmıştır.

2011

Arçelik Bolu tesisine iki adet Türkiye’de ilk ve en kapsamlı hat kurulumu yapılmıştır.

2011 -

Yönetim kurulu tarafından alınan karar sonucunda, “Hat Sonu Sistemleri” ana başlığı altında, ürün konveyör ve transfer sistemleri, paletleme makineleri (Palletizer), dolu palet konveyör ve transfer sistemleri konularına, firmamızın çok yönlü bilgi birikimi ve ARGE personelinin arttırılması ile ağırlık verilmeye başlanmış ve hızlı ilerleme kaydedilmiştir. Birçok ürün için kurumsal firmalarla başarılı çalışmalar gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. Ana amaç, firmalara ait üretim tesislerini inceleyerek, firmalarda verimlilik ve kazanç artışı sağlayacak sistemleri, firma yetkilileri ile ortak çalışma sonucu, birlikte çözümler geliştirmek ve uygulamaktır.

©2024 - İnka Makina San. Ve Tic. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır. TTR BİLİŞİM