Neden İnpal? Neden İnpal ?

Neden İnpal ?

1.MAKİNA GÜVENLİĞİ:

Operatör güvenliği önceliklidir. Kapı ve bariyerler emniyet switchleri ile kontrol edilmektedir. Operatörün çalışma alanına erişimi engellenmiştir. Makine operatör kontrolü gerektirmeyen şekilde, tasarım gerçekleştiği için güvenli bir yapıya sahiptir. Hareketli parçalar kapalı muhafaza içindedir. Hareketli kısma ulaşmak için müdahale edilirse, makine otomatik olarak durur. Kilitli kapılar ile operatör riskten izole edilir. Kapıların açılması ile sistem durur. Kapıların ayarlanması söz konusu değildir. Kapılar kilitlendiğinde sistem çalışacak şekilde programlanmıştır. Kullanılan devreler yalıtkandır. Güç kesildiğinde sistemde, makinanın çeşitli ünitelerinde depolanmış enerji bulunmaz. Elektrik devresi güvenlidir. Makine sesli ikaz sistemine sahiptir.

2.KONTROL PANELİ

Start butonu; acil durdurmaları, kapı emniyetlerini ve ışık bariyerini kontrol eden güvenlik sistemine bağlıdır. Kapı açılırsa veya birisi içeri elini uzatırsa makine hemen durur. Kolay dokunmatik ekran üzerinde makine fonksiyonları kontrol edilir ve dizilim ayarları yapılır. Hattan geçecek yeni ürün için kolay programlama imkânı vardır. Operatörün kullanımı için ekranda sade dil seçenekleri mevcuttur. Makinanın kapasite ve çalışma süresi kontrol panelinde mevcuttur. Hata tanımı, ne zaman yapıldığı ve hatanın yeri, yine kontrol panelinde mevcuttur. İNPAL 100 paletleme makinaları ileri makine kontrol teknolojilerini kolay kullanımlı kontrol ara yüzleri ile birleştirerek sunar. VIPA SPEED 7 PN PLC (Programlama SIMATIC MANEGER) veya Siemens PLC opsiyonu

3.UZAKTAN ERİŞİM

Uzaktan Erişim seçeneği ve kamera destekli Tele servis hizmeti ile anında arızaya müdahale olanağı.

4.KOMPAKT TASARIM

Kompakt tasarım, sınırlı alanlarda kuruluma imkan verir. Güvenli, kapalı sistem tasarıma sahiptir. İzleme için güvenlik sistemine sahip pencereler bırakılmıştır

5.DÜŞÜK ELEKTRİK TÜKETİMİ

0,9 katman/dakika kapasitede 1 saatlik çalışmada enerji tüketimi 1kWh dir.

6.ÜRÜNE UYUMLULUK

Sistem her türlü ürüne hitap edebilecek yapıya sahiptir. Hattan gelen çok çeşitli paket tiplerine göre paletlemeye uygundur. Hattan shrink, tavalı shrink, tetra pak, damacana, Kraft torba, kasa, koli gibi ürünler gelebilir. Bu ürün tiplerine hitap eden çözümler sunar. Ürünler, vakum ya da sıkıştırma gibi zarar verebilen yöntemlerle değil, itme ve merkezleme yaparak, katman oluşturma prensibiyle paletlenir. Farklı ürün tipleri ve özellikle karmaşık palet dizilimleri kolaylıkla paletlenir.

7.HAT VERİMLİLİĞİ

Müşterinin hat sonundan gelen paketlerinin ön dizilimlerini hazırlayarak katman oluşturma hızını ikiye katlar. Sistem, mili saniye hesabı yapılarak en verimli çalışma rejimi için programlanır.

8.MODÜLER YAPI

Müşterinin hat kapasitesine ve yerleşim düzenine uygun olarak ünitelerin yerleşimi yapılabilir. Ürünler birbiri ile uyumlu, modüler yapı düzenine uygun tasarıma sahiptir.Modüler tasarım yapısı ile hat düzeninde max. esneklik sağlar. Modüler Yapısı sayesinde, ürün besleme, deşarj, yönlendirme, biriktirme alternatifleri sunar.

©2024 - İnka Makina San. Ve Tic. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır. TTR BİLİŞİM